Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Raiatea - święta wyspa!

Słowo „Raiatea” w języku tahitańskim oznacza "pogodne niebo". Raiatea to druga co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Pod Wiatrem, położona w odległości 40 minut samolotem z Papeete. Jej powierzchnia to 238 km2. Wyspę zamieszkuje około 11 200 stałych mieszkańców.

Na Raiatei czas płynie w zwolnionym tempie. W każdym miejscu na wyspie panuje pełna relaksu atmosfera. Kryształowo czyste wody i lśniące w słońcu białe piaski kontrastują z głęboką zielenią lasów tropikalnych, tworząc krajobraz, który może być uważany za prawdziwy rajski ogród.

4 snorkeling 1 2 3 Taputapuatea
Raiatea to niezwykle ważny ośrodek religii i kultury. Uroku miejscu nadają starożytne legendy zachowane i przekazywane do dzisiaj. Na wyspie znajduje się wiele wykopalisk archeologicznych. Najsłynniejszym z nich jest Taputapuatea Marae - największy kompleks świątynny zbudowany przez ludność Maohi, przodków dzisiejszych Polinezyjczyków. Turyści mogą zwiedzić miejsca, w których powstają perły hodowlane, plantacje wanilii, miejscowy targ, czy port Uturoa. Znajduje się tu również jedyna żeglowna rzeka Polinezji Francuskiej – Faaroa.

Na Raiatei rośnie kwiat Tiare Apetahi, gatunek, który podobno nie rośnie w żadnym innym miejscu na świecie. Każdego poranka kwiat otwiera swój pąk z odgłosem lekkiego trzaśnięcia. Legenda mówi, że odgłos ten to dźwięk złamanego serca kobiet, które nie mogły poślubić syna tahitańskiego króla.