Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Huahine - zielony eden!

Około trzydziestu minut samolotem z wyspy Tahiti, wśród bujnych lasów, nieokiełznanego krajobrazu i uroczych wiosek leży Huahine, jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Polinezji Francuskiej.


Huahine leży w odległości ok. 170 km od Tahiti. Mierzy 16 km długości, a maksymalna jej szerokość to 13 km. Składa się z dwóch głównych wysp: Huahine Nui na północy i Huahine ITI na południu. Obie wyspy są górzyste, o łagodnych zboczach, otoczonych laguną i odciętych od morza rafą koralową.

1 2 3 8
Wyspy otaczają głębokie, krystalicznie czyste laguny, wspaniałe zatoki i piaszczyste plaże. Względnie niezmieniona przez współczesną cywilizację Huahine oferuje smak starej Polinezji. Na Huahine znajduje się osiem małych wiosek zamieszkałych przez życzliwych i gościnnych mieszkańców. Ziemie obfitują w wanilię, melony i banany.

W 1769 roku kapitan Cook nadał wyspie nazwę „Hermosa”, co po hiszpańsku znaczy „piękna”. Przypuszcza się, że obecna nazwa „Huahine” w języku tahitańskim może pochodzić od kształtu wyspy z lotu ptaka przypominający kobietę w ciąży.