Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Bora Bora - perła Pacyfiku

Jedna godzina lotu z Tahiti i Moorea dzieli od jednej z najbardziej znanej i romantycznej wyspy Polinezji Francuskiej – Bora Bora. Wyspa wzbudza zachwyt już z pokładu samolotu. Powulkaniczny stożek otoczony rafą koralową i laguną kolorami przypominająca barwne palety malarzy. Obsypane kwiatami hibiskusa stoki i doliny tonące w tropikalnej zieleni, piaszczyste plaże ze szmaragdową wodą a w nich ogromne, przyjazne manty… To idylliczne wprost miejsce na romantyczne podróże i czas we dwoje.

Wyspa Bora Bora została odkryta w roku 1722 przez holenderskiego żeglarza Jacoba Roggeveena, a w 1769 roku u jej brzegów zakotwiczył swój statek angielski żeglarz James Cook. W skład Polinezji Francuskiej wyspa została włączona w roku 1845.

Dziś wyspa Bora Bora to jedno z najbardziej pożądanych miejsc wypoczynkowych na świecie, uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 44 km2, ale każdy może tu znaleźć skrawek własnego nieba.

3 4 5 7
Goście witani tu są od ponad 40 lat. Obecnie turystyka jest głównym źródłem utrzymania i zarazem najważniejszym czynnikiem rozwijającym te tereny. Mieszkańcy perfekcyjnie opracowali wszystko, co zapewni turystom luksusowy odpoczynek. Każdy resort oferuje własną mieszankę unikalnych, romantycznych atrakcji dla swych gości. Rejon Bora Bora słynie dodatkowo z poławiania wyjątkowych czarnych pereł.

Wyspa Bora Bora jest przez wielu nazywana ósmym cudem świata - mieszanka błękitu, bieli, lazuru i zieleni zapiera dech w piersiach każdemu turyście.