Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Świat roślin i zwierząt

Nie można zaprzeczyć, że różnorodność fauny i flory, jaką znajdziemy na wyspach Polinezji Francuskiej to raj dla oka i duszy. Kwiaty wabią nie tylko ludzi, ale i ptaki swą niezwykłą różnorodnością kolorów, a lazurowe wody ubarwiają niezliczone gatunki ryb i żyjątek wodnych.
  • Fauna:
Wody zamieszkują różne gatunki ryb, począwszy od barwnych, niewielkich i nieszkodliwych, po groźne rekiny i olbrzymie wieloryby. Lasy zamieszkują kolorowe ptaki m.in.: papugi, oraz gady i owady. Część zwierząt została sprowadzona na wyspy przez człowieka, mi.in.: psy, świnie czy drób.

Najpiękniejszym elementem przyrody Polinezji Francuskiej są rafy koralowe. Rozległy podwodny świat rafy koralowej to niezwykłej piękności labirynt ponad dwóch tysięcy raf koralowych, płycizn, skalnych wysepek i lagun. Nieustannie rosnący świat korali daje schronienie niespotykanej rozmaitości organizmów morskich: gąbek, ukwiałów, strzykw, rozgwiazd, różnych drobnych mięczaków, krabów, ostryg, homarów, krewetek czy małży jadalnych. W sumie żyje tu ponad 1300 gatunków ryb i ok. 4000 gatunków mięczaków. 

Rafa koralowa to raj do swobodnego nurkowania, oglądania podwodnego świata z łodzi o szklanym dnie lub też z podmorskich obserwatoriów.

W wodach spotkać można również diugonie (syreny), zaś każdej zimy przybywają tu z Antarktyki wieloryby humbaki (długopłetwce). Od końca października do początku lutego, na plaże wypełzają żółwie, by złożyć jaja, a młode żółwiki wylęgają się pomiędzy połową stycznia a kwietniem.

Na lądzie świat zwierząt skupia się na licznych gatunkach ptaków morskich i lądowych. Żyją tu m.in.: papugi, gołębie, rybitwy i głuptaki.
  • Flora:
Naturalną roślinność Tahiti stanowią wilgotna lasy tropikalne. Szata roślinna jest dobrze zachowana dzięki stosunkowo niewielkiej gęstości zaludnienia i braku dużych ośrodków miejskich. Lasy stanowią ok. 1/3 powierzchni wysp i są to gatunki tropikalne jak palma kokosowa, paprocie, bananowce, drzewa chlebowe.

Wyspy są niezwykle bogate w rośliny kwiatowe. Liczne rafy koralowe stwarzają doskonałe warunki do życia fauny morskiej.

Na wyspach uprawia się: ananasy, grejfruty, mango, papaje, liczi, wanilię, banany, kokosy. Jednak najpiękniejszą rośliną, rozsławiającą Tahiti na cały świat, jest kwiat gardenii "tiare Tahiti". Jest on symbolicznie noszony przez kobiety za uchem zamiast obrączki, a także służy powitaniu gości jako naszyjnik. Z kwiatów wytwarzane są także perfumy i mydła.