Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Położenie

Polinezja Francuska, bardziej znana jako "Tahiti", położona jest na samym środku Południowego Pacyfiku, mniej więcej w połowie drogi między Kalifornią (6200 km) i Australią (5700 km). Słowo „Tahiti” często wywołuje wizje odległego, dziewiczego raju, tymczasem Polinezja leży w tej samej strefie czasowej, co Hawaje, a do Tahiti dolecieć można w 8 godzin z Los Angeles.
Polinezja_FrancuskaPowierzchnia całkowita to 4167 km2 i zajmuje obszar niemal tak duży, jak Europa. 118 wysp i atoli Polinezji Francuskiej rozmieszczonych na 5 archipelagach opowiada bez końca magię oceanu.

Największą z wysp jest Tahiti (1042 km2), na której znajduje się stolica państwa Papeete. Tu też znajduje się najwyższy punkt Polinezji: Mount Orohena (2241 m.n.p.m). 

Większość z wysp jest pochodzenia wulkanicznego, dużą część stanowią także atole koralowe. Tahiti, Huahine, Moorea i Bora Bora są wysokimi wyspami z zielonymi szczytami, często otoczone białym pierścieniem raf koralowych, które tworzą barierę dla plaż o przepięknym, białym piasku. Rangiroa, Fakarava, Tikehau to niskie wyspy, gdzie magiczne turkusowe laguny w połączeniu z atolami zauroczą każdego widokiem niekończących się plaż i palm kokosowych.