Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object

Archipelagi

Na Polinezję Francuską składa się 5 archipelagów: Wyspy Pod Wiatrem, Wyspy Na Wietrze, Wyspy Tuamotu i Gambiera, Markizy oraz Wyspy Tubuai.

Archipelag Wysp Pod Wiatrem zawiera między innymi takie wyspy jak: Bora Bora - najromantyczniejszą wyspę Polinezji Francuskiej, często określanej mianem raju turystycznego; tajemniczą  Huahine; Raiateę – kolebkę starożytnej cywilizacji polinezyjskiej; oraz Taha'ę - często nazywaną waniliową wyspą.

Archipelag Wyspy Na Wietrze również posada w swojej ofercie malownicze wyspy. Największa grupa wysp w archipelagu Wysp Na Wietrze nosi nazwę Wysp Towarzystwa, z których najbardziej znana jest wyspaTahiti. Wnętrze wyspy to potężne, zielone góry ze szczytami niknącymi w chmurach. Po malowniczych górskich zboczach spływają wodospady tworząc rwące rzeki pędzące po dnie krętej doliny.  Drugą, znaną wyspą jest sąsiednia Moorea – zielona, z dostojnymi górami otoczonymi turkusowymi lagunami i białymi plażami.

Archipelag Tuamotu to największy łańcuch atoli na globie. Piękne rafy koralowe ściągają tu rzesze wczasowiczów. Wyspy Gambiera to archipelag  26 wysp opasanych półatolem, stanowiących południowo-wschodnie przedłużenie Archipelagu Tuamotu. Główna z wysp Mangareva to wyspa obfitująca w muszle perłowe.

Kolejny archipelag- Markizy to jedna z większych grup wysp, najdalej na północ wysunięta część Polinezji Francuskiej. Wyspy te mogą pochwalić się najwyższymi, mającymi ponad 1200 metrów wysokości wulkanami.

Wyspy Tubuai to drobne wyspy wulkaniczne otoczone koralowymi atolami, ubogie w roślinność,  położone na południowym krańcu Polinezji Francuskiej.