Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object
  • Eksploracja wyspy
Przemierzając wyspę samochodem lub autobusem można zatrzymać się w wioskach leżących nad spokojnymi brzegami. Przepływając łodzią przez tutejsze wody można zwiedzić liczne farmy pereł lub zejść na brzeg maleńkiej wyspy. Piesze wycieczki z przewodnikiem wiodą starożytnymi szlakami na Płaskowyż Temehani i na zbocza Góry Temehani, gdzie można zobaczyć rozkwitające kwiaty Tiare Apetahi.
  • Czarter jachtu
Wiele z największych jachtów czarterowanych przez firmy znajduje się na Wyspie Raiatea. Stąd jachty wypływają na archipelagi Tuamotu i Wyspy Towarzystwa, gdzie pasażerowie mogą cieszyć się pewnymi wiatrami, umiarkowanym klimatem i setkami interesujących miejsc do zacumowania wokół wysp.

1 jachty 2 rzeka Faaroa 3 Taputapuatea 4 snorkeling
  • Spływ rzeką Faaroa
Wijąca się przez bujny las deszczowy rzeka Faaroa jest jedyną żeglowną rzeką w Polinezji. Te historyczne wody były początkiem wielu wypraw do odległych wysp jak Hawaje i Nowa Zelandia. Lokalne kajaki są komfortowym i unikalnym sposobem na wpłynięcie na rzekę, oraz eksplorację wybrzeża.
  • Eksploracja Marae
Najbardziej święte i najlepiej zachowane historyczne miejsce w Polinezji to Taputapuatea. Obecnie Taputapuatea to zabytek narodowy. Ten ogromny obszar archeologiczny jest łatwy do zwiedzenia pieszo, a na jego terenie znajdują się dziesiątki Marae oraz świątyń.
  • Nurkowanie
Ulubiona przez nurków laguna pomiędzy wyspami jest bogata w liczne interesujące miejsca jak podwodne góry, groty i słynne wraki.
  • Snorkeling
Spokojna i odosobniona laguna jest domem dla wielu ryb rafowych i bogatego życia roślinnego. Z uwagi na praktykowane dokarmianie, laguna obfituje w ławice między innymi węgorzy, okoni, ryb rogatnicowatych, tuńczyków i rekinów rafowych.

5 swimming 6 przystanek na lunch 7 jachty 8 jachty1
  • Piknik na Własnej Wyspie
Wiele maleńkich wysepek znajduje się w okolicy i wiele z nich można wynająć na pół dnia lub na cały dzień. Większość z tych wysepek można okrążyć w kilka minut na piechotę. To idealna przystań na piknik pod palmą kokosową, snorkeling lub relaks z książką.
  • Zwiedzanie wiosek i zakupy
Na Raiatei wioski są bardzo małe i na zakupy warto wybrać się do Uturoa, jedynego dużego miasta na wyspie z oryginalnymi sklepami i pasem rynków na odnowionym nabrzeżu. Oferują one tutejszą sztukę, wyroby rzemieślnicze i różnego rodzaju drobiazgi kolekcjonerskie lokalnej ludności.