Laguny warte marzeń
Miejca, które czekają
Nieokiełznana paleta barw
Emocje trudne do opisania
Natura warta dotknięcia
Czas ukryty w słońcu
Bezcenne poczucie bliskości
Radość bez granic
Spójność warta doświadczenia
Wolność, która inspiruje
Uchwycone marzenia
header-object
  • „Niebo” dla wielbicieli snorkelingu
Łagodne prądy i bogactwo życia morskiego powoduje, że płytkie wody wokół wyspy Moorea stanowią idealne miejsce do całorocznego snorkelingu. Dorośli i dzieci mogą cieszyć się doskonałymi miejscami do jego uprawiania blisko swoich resortów i wokół wyspy. Lokalni przewodnicy oferują nurkowanie z łagodnymi płaszczkami.
  • Plantacje
Żyzne doliny są domem dla plantacji bawełny, kawy, trzciny cukrowej i ananasów. Ananasy pochodzące z Moorei uważane są przez wielu za najsłodsze na Ziemi. Zbiory z Moorei dostępne są w miejscowych sklepikach, na przydrożnych bazarach. Lokalni przewodnicy turystyczni oferowane degustacje ananasów w tutejszej fabryce soku owocowego.

1 Moorea nurkowanie 2 Moorea plantacja ananasow 3 Moorea 4x4 4 Moorea delfiny1
  • Eksploracja gór
Majestatyczne góry dostępne są dla każdego i można się do nich dostać na kilka sposobów. Drogą powietrzną - można udać się helikopterem do kanionu lub przelecieć nad grzbietami gór. Samochodami 4x4, podróżując przez plantacje i strumienie do głębokich dolin i wodospadów. Pieszo – wycieczki z przewodnikiem przez wijące się szlaki lasów deszczowych aż po górskie punkty widokowe.
  • Punkt widokowy Belvedere
Z tego łatwo dostępnego, położonego w centrum wyspy punktu widokowego można dojrzeć najbardziej spektakularne miejsca Moorei. Zwiedzający mają okazję podziwiać panoramę bliźniaczych zatok i plantacje doliny Opunohu. Punkt widokowy jest popularnym przystankiem wielu pieszych i samochodowych wycieczek wokół wyspy.
  • Pływanie z delfinami
Na zwiedzających czekają spotkania z najprzyjaźniejszymi mieszkańcami oceanu w Moorea Dolphin Center w InterContinental Resort Moorea. Tutaj dorośli pływają u boku delfinów, podczas gdy dzieci mogą się z nimi pobawić w wodzie. Na potrzeby wycieczek edukacyjnych przewodnicy wypływają łodziami na ocean, aby obserwować delfiny w naturalnym środowisku.
  • Nurkowanie
Najlepsze miejsca do nurkowania można znaleźć właśnie na Moorei. Równie interesujący krajobraz jak na lądzie rozciąga się pod wodą. Liczne podmorskie kaniony, przepaści i przylądki są miejscem żerowania ryb, dlatego nurkowie otoczeni są często ławicami morskiej fauny.

5 Moorea delfiny2 6 Moorea manty 7 Moorea katamaran 8 Moorea wieloryby
  • Parasailing
Moorea zawsze dostarczała odwiedzającym wielu wrażeń, ale parasailing pozwala chętnym wspiąć się na nowe wyżyny. Ciągniętym za 8,5 metrową łodzią można wzlecieć na wysokość około 90 metrów ponad lśniącą lagunę Moorei.
  • Degustacja w fabryce soków owocowych
Odwiedzający mają okazję na miły postój wzdłuż brzegów Cook’s Bay w fabryce soków owocowych, gdzie mogą udać się na zakupy i degustację soków oraz alkoholi wyrabianych z rosnących na wyspie owoców.
  • Wioska Papetoai
Miłośnicy historii będą chcieli zatrzymać się przy historycznym ośmiobocznym kościele znajdującym się w położonej na północnym wybrzeżu wiosce Papetoai. Ustanowiony przez London Missionary Society w 1822 roku kościół jest najstarszym europejskim budynkiem w użyciu na Południowym Pacyfiku.